Lorem ipsum doloris sit ames un principy sit dolores ames un principy
Přihlásit se
O programu
Vyzkoušejte si
Ceny a licence
Ke stažení
Podpora
Kontakty
Nevíte si rady? Poradíme!
Návody
Typy a triky:
Technická podpora
Zákaznické centrum

Hlasovací systém na tabletech

Jak jednoduše a při tom divácky atraktivně vyřešit průzkum názorů ve třídě nebo zjistit rychle stav vědomostí žáků? Hlasovacím systémem, správně! Ale nemusíte ho ani kupovat, ani vytahovat ze skříně – stačí využít libovolné zařízení (počítač, netbook, tablet, smartphone) a software EduBase. 

Ať už si otázku připravíte předem do své prezentace nebo dotaz vznikne operativně v průběhu výuky a vy otázku napíšete na tabuli nebo prostě jen vyslovíte, můžete využít funkci systému EduBase s názvem „Rychlé otázky“. Tato funkce zašle všem přihlášeným žákům z vybrané třídy nebo všem přihlášeným žákům přes PIN na jejich zařízení formulář pro výběr nebo zapsání odpovědí. Funkce Rychlé otázky   je dostupná z panelu nástrojů nebo učitelského panelu na vašem tabletu (více v tomto článku).

 

Tři typy rychlých otázek

Funkce Rychlé otázky vám nabídne 3 typy odpovědních formulářů, které můžete žákům poslat:

  • Odpověď ANO-NE
  • Odpověď A-B-C (a volitelně až F)
  • Otevřená odpověď (žáci zapíší vlastními slovy)

 

Nyní položte otázku. Kliknutím na příslušnou ikonu se na všech žákovských zařízeních zobrazí odpovědní formulář a žáci mohou začít odpovídat. V okně rychlé otázky se vám průběžně aktualizuje počet přijatých odpovědí od žáků.

  


Výsledky hlasování

Po dokončení hlasování si zobrazíte souhrnné grafické znázornění výsledků.


 

Pokud používáte interaktivní tabuli a na svém tabletu máte zobrazen učitelský panel, uvidíte výsledky pouze na tabletu. Jednoduše je pak můžete zobrazit na tabuli a nad výsledky třeba vést s žáky diskuzi.

 

 

Hlasování slouží k rychlému zjištění názorů nebo znalostí. Výsledky se proto po ukončení hlasování nikde neukládají a nelze se k nim již vrátit. Pro ověřování znalostí s ukládáním dosažených výsledků slouží v prostředí EduBase testy, se kterými se seznámíte v některém z dalších dílů.

9.6.2014