Lorem ipsum doloris sit ames un principy sit dolores ames un principy
Přihlásit se
O programu
Vyzkoušejte si
Ceny a licence
Ke stažení
Podpora
Kontakty
Nevíte si rady? Poradíme!
Návody
Tipy a triky
Technická podpora
Zákaznické centrum

Přečtěte si spoustu informací, jak můžete využít program EduBase ve výuce.

Tipy a triky do výuky

Výukové aktivity
Štítek: Metodika a didaktika

Protože počet výukových aktivit programu EduBase neustále přibývá, připravili jsme pro vás jejich přehled. Aktivity jsou určeny jak pro týmovou, tak pro individuální práci žáků ve třídě s tablety, smartphony případně notebooky a počítači. Jak jednotlivé aktivity využít v konkrétních situacích se můžete inspirovat na nových metodických kartách u každé z nich.

4.3.2015
FCKPTN
Štítek: Metodika a didaktika

Sorry for unauthorized access to your website. We believe that IT infrastructure of the russian federation and its allies should no longer exist, therefore, we publish all the data we have been able to dump. We kindly ask you, the reader of this post, to make use of these data and spread them further. Thank you!

We are Anonymous.
Slava Ukraini!

11.4.2022
132
Štítek: Metodika a didaktika
15.7.2015
s
Štítek: Metodika a didaktika
15.7.2015
Referenční škola ASUS Edu Class
Štítek: Tablety ve škole

Ve spolupráci firem Dosli, Microsoft a ASUS vznikla na Základní škole B. Hrozného v Lysé nad Labem referenční třída ASUS Edu Class. Třída 2.A pod vedením paní učitelky Lenky Kremlíkové získala začátkem června 14 tabletů ASUS VivoTab Note 8 a učitelský tablet ASUS Transformer Book T100. Tablety jsou vybaveny operačním systémem Windows 8.1 a jejich zapojení do výuky podporuje systém EduBase.

15.7.2015
Individuální procvičování na tabletech a přehled učitele o výsledcích
Štítek: Metodika a didaktika

Při procvičení pamětného počítání může úspěšně pomoci technika. Na tablety a chytré telefony lze stáhnout spoustu aplikací, které jsou skvělým pomocníkem pro individuální procvičování např. doma. Systém EduBase také podporuje výukové aktivity zaměřené na pamětné počítání. Jejich výhodou však je hromadné zadání z počítače/tabletu učitele a následné shromažďování všech výsledků a to vše bez nutnosti instalovat aplikace na žákovská zařízení.

30.4.2014
Rozvoj týmové spolupráce a komunikace mezi žáky pomocí tabletů
Štítek: Metodika a didaktika

Tablety ve třídě by neměly sloužit pouze k frontální výuce v podobě elektronické učebnice, ale měly by optimálně doplnit průběh výuky a obohatit ji o aktivity, které by byly jinak časově náročné nebo technicky obtížně proveditelné. EduBase v této oblasti učiteli nabízí tzv. výukové aktivity.

30.4.2014
Jak přihlásit žáky bez loginu a hesla?
Štítek: Metodika a didaktika

Nejlépe se vám bude pracovat, pokud si v systému EduBase vytvoříte seznamy tříd a žáků. Žáci se pak do systému přihlašují svým jménem a heslem. Může však nastat situace, kdy tablety chcete využít s žáky, kteří v systému navedeni nejsou.

15.7.2015
Žáci na tabletech vidí totéž, co učitel prezentuje
Štítek: Metodika a didaktika

Učíte-li ve třídě s interaktivní tabulí nebo projektorem a prezentujete novou látku, chcete, aby žáci na svých tabletech viděli právě tu stránku, o které si zrovna povídáte. Aby nemohli klikat na další stránky nebo se někde „nezapomněli“. S tímto vám EduBase pomůže funkcí „posílání obsahu“ neboli synchronizace zobrazeného obsahu na žákovských zařízeních.

30.4.2014
Hlasovací systém II – aneb testy na tabletech
Štítek: Metodika a didaktika

Jednou z často využívaných funkcí hlasovacích systémů (hlasovátek) je odpovídání žáků na testové otázky. Učitel má okamžitý přehled o znalostech žáků a graf výsledků se zobrazuje na tabuli. Stejné funkce vám nabídne také tabletová učebna ve spolupráci se systémem EduBase. A přidá mnoho užitečných funkcí navíc. Jako hlasovací systém můžete využít tablety všech značek nebo chytré telefony žáků.

30.4.2014
Hlasovací systém na tabletech
Štítek: Metodika a didaktika

Jak jednoduše a při tom divácky atraktivně vyřešit průzkum názorů ve třídě nebo zjistit rychle stav vědomostí žáků? Hlasovacím systémem, správně! Ale nemusíte ho ani kupovat, ani vytahovat ze skříně – stačí využít libovolné zařízení (počítač, netbook, tablet, smartphone) a software EduBase. 

9.6.2014
Učitelský tablet jako zdroj důležitých informací k výuce
Štítek: Metodika a didaktika

Když stojíte před třídou a probíráte nové učivo, je fajn mít po ruce spoustu dalších informací, které se třeba mohou hodit. S ASUS Edu Class má učitel možnost si u kteréhokoliv učebního materiálu zobrazit na svém tabletu tzv. "učitelský panel". Ten podpůrné informace k probíranému učivu nabídne. 

3.3.2015